Otrreizējās izejvielas

Otrreizējās izejvielas iespējams lietot atkārtoti, tādēļ šo atkritumu nodošana ir īpaši svarīga. Sāciet rūpēties par dabu jau tagad – izvēlieties LAUTUS.
LAUTUS savā teritorijā Ķekavas novada “Gurnicās” ir ierīkojis šķiroto atkritumu savākšanas laukumu – pirmo šādu laukumu Ķekavas novadā.

Otrreizējās izejvielas – nopelnīt vari arī ar atkritumiem!

Lai gan iespēja nopelnīt ar otrreizējo pārstrādi lielākajai daļai cilvēku asociējas ar metāla pārdošanu, tā nebūt nav vienīgā iespēja. Plastmasa, kartons, papīrs, eļļas pārpalikumi, plēves – mēs no Jums savāksim arī šīs izejvielas un atsevišķos gadījumos – piedāvāsim samaksu. Neizmetiet naudu atkritumos. Nopelniet un palīdziet dabai!

Papīrs – viens no populārākajiem atkritumu veidiem

LAUTUS ir uzņēmums, kas rūpējas par vidi, un tieši tādēļ mēs piedāvājam arī atkritumu šķirošanai paredzētos konteinerus. Viens no visvairāk pieprasītākajiem konteineriem ir papīram paredzētais – to galvenokārt izmanto uzņēmumi, kas ikdienā izmanto daudz papīra, piemēram, tipogrāfijas, biroji, kā arī skolas un noliktavas.

Turklāt, ja papīra apjoms ir liels (vairāk nekā 10 tonnas), mēs Jums samaksāsim, taču – materiālam, kuru nodosiet, jābūt sausam!

Uzziniet vairāk par iepirkuma cenām, rakstot uz info@lautus.lv vai zvanot uz tālruni 80000288.

Eļļas atkritumi

Diemžēl, cilvēki joprojām mēdz eļļu un ar to saistītos atkritumus izliet vai sadedzināt, nenojaušot, cik lielu kaitējumu tas nodara apkārtējai videi. Turklāt, vairāki eļļas veidi klasificējas kā bīstamie atkritumi:

  • bioloģiski viegli noārdāmā mašīneļļa;
  • disperģētā eļļa;
  • sintētiskās mašīnapstrādes eļļas;
  • Hhidrauliskās eļļas, kas satur polihlorētos bifenilus (PHB) vai polihlorētos terfenilus (PHT) u.c.

Parūpējaties par savu veselību un dabu, nododot eļļas atkritumus mums.

Iegādājamies arī cepamo eļļu (75 – 100 EUR tonnā + PVN). Tomēr jāņem vērā, ka:

  • eļļā nedrīkst atrasties gatavošanas laikā radušies svešķermeņi, kuru izmērs ir lielāks par 20 mm;
  • eļļas saturā nedrīkst būt vairāk par 10% ūdens.

Savukārt, ja Jūs vēlaties nodot cepamo eļļu nelielos daudzumos (mazāk par 100 litriem), varat to nogādāt uz jebkuru atkritumu staciju – tur eļļu pieņems bez maksas.

Kur cepamā eļļa tiek izmantota atkārtoti?
Cepamo eļļu pēc tās nodošanas attīra un apstrādā, lai vēlāk izmantotu, piemēram, motorzāģu eļļas izgatavošanai.

Citi pakalpojumi

Vakuumtehnikas pakalpojumi

Vakuumtehnikas pakalpojumi ir veids, kā parūpēties par grūti aizsniedzamu vietu (tvertņu, cauruļvadu) tīrību un diagnostiku. Ielūkojies LAUTUS klāstā!

Celtniecības atkritumi

Remontdarbu laikā celtniecības atkritumi ir neizbēgami, no tiem iespējams atbrīvoties, piesakot būvgružu izvešanu LAUTUS

Bīstamie_atkritumi_ragnsells

Bīstamie atkritumi

Lai arī ikdienā to nepamanām, sadzīves bīstamie atkritumi ir mums visapkārt – sadzīves tehnikā (piemēram, ledusskapjos), baterijās, tīrīšanas līdzekļos. Lai bīstamie atkritumi neradītu problēmas, jāveic atbilstoša bīstamo atkritumu savākšana un utilizācija. Tādēļ bīstamajiem sadzīves atkritumiem ir izveidoti speciāli nodošanas punkti, kā arī tiek piedāvāts bīstamo atkritumu apsaimniekošanas pakalpojums.

Aprīkojuma noma

Atkritumu konteineri ir daudzveidīgi. Atkritumu konteineri ir neatņemama komponente atkritumu apsaimniekošanā. Konteiners ļauj organizēti savākt atkritumus uzņēmumiem. Savukārt, ja veikts remonts vai būvdarbi, piemērotākais risinājums ir būvgružu konteiners. Jūsu ērtībai pieejams arī konteiners ar presi. Iepazīstieties ar to parametriem un izvēlieties piemērotāko – pārējo paveiksim mēs!

Veselības aprūpes atkritumi

Veselības aprūpes atkritumi pieprasa īpašu uzmanību – tie var radīt kaitējumu cilvēkiem, dzīvniekiem un videi. LAUTUS piedāvā medicīnas atkritumu utilizāciju!

Kompleksie pakalpojumi

Specifiskiem atkritumiem lielā apjomā piemērots risinājums ir LAUTUS piedāvātie kompleksie pakalpojumi. Parūpējieties par vidi – sadarbojieties ar mums!

Ražošanas atkritumi

Jūsu pārziņā ir uzņēmums, kas nodarbojas ar ražošanu? LAUTUS ražošanas atkritumu apsaimniekošana būtiski atvieglos Jūsu ikdienu!