Celtniecības atkritumi

Remontdarbu laikā celtniecības atkritumi ir neizbēgami, no tiem iespējams atbrīvoties, piesakot būvgružu izvešanu LAUTUS

Būvgružu konteineri

Veicot mājas vai dzīvokļa remontu, bez celtniecības atkritumiem neiztikt.

Remontdarbu laikā mēdz rasties dažādu materiālu un veidu būvgruži:

 • akmens;
 • ģipškartons;
 • metāls;
 • logu rāmji;
 • ķieģeļi;
 • plastmasa;
 • citu veidu būvgruži.

Šādos brīžos aktuāls kļūst jautājums par to, ko ar šiem atkritumiem iesākt. Viens no ērtākajiem veidiem – izvēlēties būvgružu konteineri.

Būvgružu konteineri pieejami dažādos izmēros – sākot no septiņu un beidzot ar 30 kubikmetru ietilpību. Pirms tam nepieciešams saprast, kāda izmēra konteiners būtu piemērotākais. Jo smagāki būvgruži, jo mazāks konteiners jāizmanto. Lūk, pāris piemēru:

 • betonam, akmeņiem, augsnei un cita veida beramkravām atbilstošākie būs 7 m3, 10 m3 un 14 m3 būvgružu konteineri;
 • zaļajiem atkritumiem (zālei, lapām utt.) un skaidām noderēs konteineri ar ietilpību 14 m3 – 30 m3.

Būvgružu konteineru noma iekļauta arī LAUTUS piedāvājumā.

Būvgružu izvešana – kādi faktori jāņem vērā?

Lai būvgružu izvešana norisinātos veiksmīgi, ņemiet vērā šos četrus padomus:

 • celtniecības atkritumu konteineru jāizvēlas atbilstoši tajā ievietojamajam materiālam;
 • konteinerā ievietotie būvgruži nedrīkst pārsniegt konteinera sānu sienu augstumu;
 • konteinera izvietošana uz ielas iepriekš jāsaskaņo ar pašvaldību;
 • būvgruži nedrīkst tikt sajaukti ar bīstamiem atkritumiem, piemēram, šīferi vai riepām.

Ja Jums radušies kādi jautājumi, mūsu speciālists sniegs konsultāciju par bīstamo atkritumu utilizācijas iespējām.

Citi pakalpojumi

Vakuumtehnikas pakalpojumi

Vakuumtehnikas pakalpojumi ir veids, kā parūpēties par grūti aizsniedzamu vietu (tvertņu, cauruļvadu) tīrību un diagnostiku. Ielūkojies LAUTUS klāstā!

Bīstamie_atkritumi_ragnsells

Bīstamie atkritumi

Lai arī ikdienā to nepamanām, sadzīves bīstamie atkritumi ir mums visapkārt – sadzīves tehnikā (piemēram, ledusskapjos), baterijās, tīrīšanas līdzekļos. Lai bīstamie atkritumi neradītu problēmas, jāveic atbilstoša bīstamo atkritumu savākšana un utilizācija. Tādēļ bīstamajiem sadzīves atkritumiem ir izveidoti speciāli nodošanas punkti, kā arī tiek piedāvāts bīstamo atkritumu apsaimniekošanas pakalpojums.

Otrreizējās izejvielas

Otrreizējās izejvielas iespējams lietot atkārtoti, tādēļ šo atkritumu nodošana ir īpaši svarīga. Sāciet rūpēties par dabu jau tagad – izvēlieties LAUTUS.
LAUTUS savā teritorijā Ķekavas novada “Gurnicās” ir ierīkojis šķiroto atkritumu savākšanas laukumu – pirmo šādu laukumu Ķekavas novadā.

Aprīkojuma noma

Atkritumu konteineri ir daudzveidīgi. Atkritumu konteineri ir neatņemama komponente atkritumu apsaimniekošanā. Konteiners ļauj organizēti savākt atkritumus uzņēmumiem. Savukārt, ja veikts remonts vai būvdarbi, piemērotākais risinājums ir būvgružu konteiners. Jūsu ērtībai pieejams arī konteiners ar presi. Iepazīstieties ar to parametriem un izvēlieties piemērotāko – pārējo paveiksim mēs!

Veselības aprūpes atkritumi

Veselības aprūpes atkritumi pieprasa īpašu uzmanību – tie var radīt kaitējumu cilvēkiem, dzīvniekiem un videi. LAUTUS piedāvā medicīnas atkritumu utilizāciju!

Kompleksie pakalpojumi

Specifiskiem atkritumiem lielā apjomā piemērots risinājums ir LAUTUS piedāvātie kompleksie pakalpojumi. Parūpējieties par vidi – sadarbojieties ar mums!

Ražošanas atkritumi

Jūsu pārziņā ir uzņēmums, kas nodarbojas ar ražošanu? LAUTUS ražošanas atkritumu apsaimniekošana būtiski atvieglos Jūsu ikdienu!