Sadzīves atkritumi

Atkritumu izvešana ir pakalpojums, bez kura mūsdienās iztikt ir praktiski neiespējami. LAUTUS piedāvājumā ir sadzīves atkritumu apsaimniekošana gan privātpersonām, gan uzņēmumiem. Klientiem sadzīves atkritumu uzkrāšanai piedāvājam dažāda izmēra konteinerus un preskonteinerus.

Darbības reģioni

Nodrošinām sadzīves atkritumu izvešanu vairākās Latvijas pilsētās – Mālpilī, Vecumniekos.

art-background-blur-255441

Ko klientam nozīmē atkritumu apsaimniekošanas likums?

Lai atkritumu apsaimniekošana notiktu organizēti, Latvijā izdoti vairāki nozarei saistoši likumi. Galvenais no tiem ir Atkritumu apsaimniekošanas likums, kas nosaka vairākus ar attiecīgo jomu saistītus procesus:

 • nosaka atkritumu apsaimniekošanas kārtību;
 • nosaka atkritumu radītāju, apsaimniekotāju un valdītāju pienākumus.

Ja Jūs esat atbildīgi par atkritumu apsaimniekošanu, Atkritumu apsaimniekošanas likums spēs sniegt ļoti noderīgu informāciju.

Samaziniet atkritumu apjomu un palīdziet dabai, šķirojot!

Mūsdienās, kad apkārtējās vides problēmas kļūst arvien aktuālākas, svarīgi atcerēties par atkritumu šķirošanas nozīmi un tās labvēlīgo ietekmi uz dabu.
LAUTUS veic šādu otrreizējo izejvielu apsaimniekošanu:

 • papīrs;
 • kartons;
 • plēve;
 • plastmasa;
 • stikls;
 • metāls u.c.

Klientus konsultējot, tiks izstrādāts to vajadzībām un vēlmēm atbilstošākais piedāvājums. Jūsu ieguvums? Samazināsies atkritumu apjoms un līdz ar to arī Jūsu izdevumi!

Atkritumu konteineri – kā atrast piemērotāko?

Lai sadzīves atkritumi un atkritumu izvešana neradītu problēmas, svarīgi izvēlēties piemērota izmēra konteineru. Mūsu piedāvājumā ir dažādu izmēru plastmasas konteineri – sākot ar 140 litru un beidzot ar 1100 litru ietilpību.

Izvēloties piemērotāko konteineru, jāņem vērā:

 • atkritumu apjoms, kas rodas ikdienā. Vienā virtuves atkritumu tvertnē ietilpst ap 40 litru sadzīves atkritumu (protams, dažādu mājsaimniecību tvertņu izmēri var atšķirties);
 • ietilpīgāks konteiners pagalmā aiņems vairāk vietas;
 • nozīmīgs faktors ir atkritumu izvešanas biežums – ja vēlaties, lai pēc atkritumiem braucam retāk, izvēlaties lielāku konteineru.

LAUTUS klāstā esošie konteineri izgatavoti no augstvērtīgiem materiāliem, ievērojot augstākos kvalitātes standartus.

Citi pakalpojumi

Sadzīves bīstamie atkritumi

Lai arī ikdienā to nepamanām, sadzīves bīstamie atkritumi ir mums visapkārt – sadzīves tehnikā (piemēram, ledusskapjos), baterijās, tīrīšanas līdzekļos. Lai bīstamie atkritumi neradītu problēmas, jāveic atbilstoša bīstamo atkritumu savākšana un utilizācija. Tādēļ bīstamajiem sadzīves atkritumiem ir izveidoti speciāli nodošanas punkti, kā arī tiek piedāvāts bīstamo atkritumu apsaimniekošanas pakalpojums.

Aprīkojuma noma

Atkritumu konteineri ir neatņemama atkritumu apsaimniekošanas sastāvdaļa. Konteiners ļauj organizēti savākt atkritumus gan privātmāju, gan daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem un uzņēmumiem. Ja veikts remonts vai būvdarbi, piemērotākais risinājums ir būvgružu konteiners. Jūsu ērtībai pieejams arī konteiners ar presi un atkritumu maisi Big-Bag. Iepazīstieties ar to parametriem un izvēlieties piemērotāko – pārējo paveiksim mēs.