Otrreizējās izejvielas

Otrreizējās izejvielas iespējams lietot atkārtoti, tādēļ šo atkritumu nodošana ir īpaši svarīga. Sāciet rūpēties par dabu jau tagad un izvēlieties LAUTUS.
LAUTUS savā teritorijā Ķekavas novada “Gurnicās” ir ierīkojis šķiroto atkritumu savākšanas laukumu – pirmo šādu laukumu Ķekavas novadā.

Otrreizējās izejvielas – nopelnīt vari arī ar atkritumiem!

Lai gan iespēja nopelnīt ar otrreizējo pārstrādi lielākajai daļai cilvēku asociējas ar metāla pārdošanu, tā nebūt nav vienīgā iespēja. Plastmasa, kartons, papīrs, eļļas pārpalikumi, plēves – mēs no Jums savāksim arī šīs izejvielas un atsevišķos gadījumos – piedāvāsim samaksu. Neizmetiet naudu atkritumos. Nopelniet un palīdziet dabai!

Papīrs – viens no populārākajiem atkritumu veidiem

LAUTUS ir uzņēmums, kas rūpējas par vidi, un tieši tādēļ mēs piedāvājam arī atkritumu šķirošanai paredzētos konteinerus. Viens no visvairāk pieprasītajiem konteineriem ir papīram paredzētais – to galvenokārt izmanto uzņēmumi, kas ikdienā izmanto daudz papīra, piemēram, tipogrāfijas, biroji, kā arī skolas un noliktavas.

Turklāt, ja papīra apjoms ir liels (vairāk nekā 1 tonna), mēs Jums samaksāsim, taču – materiālam, kuru nodosiet, jābūt sausam!

Uzziniet vairāk par iepirkuma cenām, rakstot uz info@lautus.lv vai zvanot uz tālruni 80000288.

Eļļas atkritumi

Diemžēl, cilvēki joprojām mēdz eļļu un ar to saistītos atkritumus izliet vai sadedzināt, nenojaušot, cik lielu kaitējumu tas nodara apkārtējai videi. Turklāt, vairāki eļļas veidi klasificējas kā bīstamie atkritumi:

  • bioloģiski viegli noārdāmā mašīneļļa;
  • disperģētā eļļa;
  • sintētiskās mašīnapstrādes eļļas;
  • hidrauliskās eļļas, kas satur polihlorētos bifenilus (PHB) vai polihlorētos terfenilus (PHT) u.c.

Parūpējaties par savu veselību un dabu, nododot eļļas atkritumus mums.

Iegādājamies arī cepamo eļļu (75 – 100 EUR tonnā + PVN). Tomēr jāņem vērā, ka:

  • eļļā nedrīkst atrasties gatavošanas laikā radušies svešķermeņi, kuru izmērs ir lielāks par 20 mm;
  • eļļas saturā nedrīkst būt vairāk par 10% ūdens.

Savukārt, ja Jūs vēlaties nodot cepamo eļļu nelielos daudzumos (mazāk par 100 litriem), varat to nogādāt uz jebkuru atkritumu staciju – tur eļļu pieņems bez maksas.

Kur cepamā eļļa tiek izmantota atkārtoti?
Cepamo eļļu pēc tās nodošanas attīra un apstrādā, lai vēlāk izmantotu, piemēram, motorzāģu eļļas izgatavošanai.

Citi pakalpojumi

Big-Bag atkritumu maisi

Atkritumu konteineru noma nav nepieciešama gadījumos, kad remontdarbu laikā būvgruži nav radušies ļoti lielā daudzumā. Šādām situācijām izvēlieties atkritumu maisus Big-Bag! Tie ir izgatavoti no polipropilēna un to ietilpība ir 1m3 (jeb 1000 litri), kravnesība – 1000 kg. Izvēlieties šo pakalpojumu, ja: nepieciešams lētākais risinājums neliela apjoma būvgružu izvešanai; veikta…

konteineris

Sadzīves atkritumi

Atkritumu izvešana ir pakalpojums, bez kura mūsdienās iztikt ir praktiski neiespējami. LAUTUS piedāvājumā ir sadzīves atkritumu apsaimniekošana gan privātpersonām, gan uzņēmumiem. Klientiem sadzīves atkritumu uzkrāšanai piedāvājam dažāda izmēra konteinerus un preskonteinerus.

Aprīkojuma noma

Atkritumu konteineri ir neatņemama atkritumu apsaimniekošanas sastāvdaļa. Konteiners ļauj organizēti savākt atkritumus gan privātmāju, gan daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem un uzņēmumiem. Ja veikts remonts vai būvdarbi, piemērotākais risinājums ir būvgružu konteiners. Jūsu ērtībai pieejams arī konteiners ar presi un atkritumu maisi Big-Bag. Iepazīstieties ar to parametriem un izvēlieties piemērotāko – pārējo paveiksim mēs.

 

 

Bīstamie atkritumi

Lai arī ikdienā to nepamanām, sadzīves bīstamie atkritumi ir mums visapkārt – sadzīves tehnikā (piemēram, ledusskapjos), baterijās, tīrīšanas līdzekļos. Lai bīstamie atkritumi neradītu problēmas, jāveic atbilstoša bīstamo atkritumu savākšana un utilizācija. Tādēļ bīstamajiem sadzīves atkritumiem ir izveidoti speciāli nodošanas punkti, kā arī tiek piedāvāts bīstamo atkritumu apsaimniekošanas pakalpojums.

Kompleksie pakalpojumi – īpaši izplatīti starp lauksaimniekiem

LAUTUS aicina uz sadarbību visus lauksaimniekus! Mēs esam lielākā kompānija Latvijā, kura sadarbojas ar lauksaimniekiem, turklāt nemitīgi turpinām attīstību. Aicinām uz sadarbību saimniekus, kuriem ir: Lauksaimniecības plēve (atbrīvota no salmiem un sietiem) Ķīmijas kanniņas (izskalotas un bez korķiem); Minerālmēslu maisi (atbrīvoti no minerālmēsliem); Bedru plēve (atbrīvota no salmiem un zāles);…